Kaip kovoti su mieguistumu

Kaip kovoti su mieguistumu? Pirmas dalykas kuris ateina į galva – ar tikrai su juo reikia kovoti. Gal tiesiog pamiegoti? Tačiau šita tema skirta būtent tiems, kam būtinai reikia „datempti“ kažkokį procesą iki galo. Rašau šitą medžiagą todėl, kad pats dažnai kovoju su tokiu reiškiniu. Stengiuosi pradėjęs darbą pabaigti jį iki galo. Aišku, viskas proto ribose. Tai nereiškia, kad kažką pradėjęs darysiu tai keturias paras iš eilės ir kovosiu su miegu. Kalba eina apie papildomas kelias valandas, kai jų tikrai reikia. Apie papildomą koncentraciją ir proceso (arba tam tikro žingsnio) užbaigimą.

Mieguistumas – tai savotiškas įspėjamasis signalas. Jis atsiranda tada, kai pradeda formuotis problema. Mes suprantame, kad reikia stengtis ieškoti problemos priežasčių. Tačiau šitame straipsnyje daugiau yra nagrinėjama kova su pasekmėmis, bet ne su priežastimi. Kartais tokios informacijos irgi reikia. Miego tema yra gan plati. Pamėginsiu prie jos prieiti dažniau.

Svarbu paminėti, kad jeigu Jūs jaučiate mieguistumą labai dažnai, greitai pavargstate ir jaučiate bendrą silpnumą – tai gali būti rimtas dalykas. Tokiais atvejais geriau netaikyti toliau aprašytus metodus ir pasikonsultuoti su gydytoju. Dažnai tokia savijauta pasireiškia dėl vitamino „D“ arba geležies organizme trūkumo. Kartais dėl žemo kraujospūdžio arba hormonų išsiderinimo. Nustatyti tokius dalykus padės tyrimai. Kaip ir minėjau, mieguistumas – tai jau besiformuojančios problemos signalas. Na o mes tęsiame toliau.

Naudingi patarimai

  1. Režimas. Tai yra daugiau prevencija negu situacijos sprendimas. Apie tai turiu būtinai paminėti. Išlaikykite stabilų režimą. Nedarykite ilgų „miego sesijų“. Per išeigines galite leisti sau pamiegoti keliomis valandomis ilgiau. Tačiau nereikia gulėti lovoje pusę dienos. Manau mintis yra suprantama. Stabilumas – dalykas visada geras.
  2. Fizinis aktyvumas. Jis padeda išjudinti organizmą ir sustiprinti imuninę sistemą. Stenkitės įprasti daryti mankštą, dažniau lankytis sporto klubuose ar eiti pasivaikščioti gryname ore. Šitas punktas yra prevencinis, bet ir puikiai veikia jau vykstančioje situacijoje. Kitaip tariant – sportuokite, kad būtumėte žvalūs, o jeigu jaučiate, kad pradedate miegoti darbe – prasivaikščiokite (prasimankštinkite).
  3. Stiklinė vandens. Atsikėlus ryte – vieną. Atvažiavote į darbą – antrą. Toliau – pagal situaciją. Labai dažnai daroma klaida – ryte geriame vien kavą. Kai pradedame dirbti, arčiau pietų jaučiamės blogai. Viskas dėl to, kad kava viską „išplauna“. Pašalina iš organizmo vandenį, kurio Jūs ir taip mažai turėjote atsikėlę ryte.
  4. Citrinžolės, eleuterokoko arba ženšenio užpilas. Iš šitų bandžiau tik paskutinį. Taip, tikrai veikia. Stato ant kojų ir padeda susikoncentruoti.
  5. Žalioji arbata. Veikia net geriau už kavą. Palyginant su kava – žymiai naudingesnis dalykas. Puodelis stiprios žalios arbatos be cukraus – tikra, gyva ir švari energija.
  6. Ausų masažas. Skamba juokingai, bet veikia. Ausų paviršiuje yra labai daug biologiškai aktyvių taškų. Lengvai prispaudus delnais patrinkite ausis. Taip grįžta koncentracija. Efektas tęsiasi trumpai, bet tokį veiksmą yra paprasta pakartoti.
  7. Kaklo mankšta. Panašus atvejis kaip ir su ausų masažu. Taip pat grįžta koncentracija. Pagerėja kraujotaka.
  8. Akių pratimai. Labai aktualus dalykas tiems, kas daug dirba prie kompiuterio. Pakanka maždaug 10 kartų nukreipti žvilgsnį į tolį ir grąžinti atgal (artimesnį tašką). Taip pat yra gerai kelis kartus užmerkti ir atmerkti akis.
  9. Pravėdinkite patalpą. Kai organizmas negauna pakankamai deguonies Jūs jaučiatės blogai. Nuovargis, silpnumas ir mieguistumas gali dingti tiesiog gerai pravėdinus patalpą.
  10. Kava. Rašau šitą dalyką prie paskutinių punktų. Veiksmingas, bet tuo pačiu ir kenksmingas dalykas. Kenksmingas yra dažniausiai dėl to, kad nemokame juo naudotis. Optimalus laikas gerti kavą yra tarp 9.30 ir 11.30 ryto. Tokiu laiku ji suteiks daugiausia naudos organizmui. Nepatartina gerti kavos po 17 valandos.

Medžiaga: Andrej Galin. Nuotraukos: Pixabay Pexels.

3 thoughts on “Kaip kovoti su mieguistumu

  1. pagaminta Lietuvoje:

    arbata tikrai labai geras būdas kovoti su nelaiku užklupusiu mieguistumu. esu gavusi dovanų arbatos Lietuvoje pagamintos, ir skani, ir tonizuojanti. svarbiausia sveika…

  2. kava internetu:

    man kava yra ryto ritualas ir nieko nepakeisiu. o su mieguistumu kovoti.. jei norisi miegoti, tai reikia ieškoti kitų priežasčių, gal D vitamino trūksta

  3. grupė:

    kovai su mieguistumu padeda geras poilsis. logiška, kad jei neatsipalaiduosi, jei prastai miegosi naktį, tai ir jausiesi mieguistas. man labai padeda reguliarūs masažai ir normalus naktinis rėžimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.