Rašaliniai rašikliai

Jaučiu didelę trauką rašaliniams rašikliams. Kalbėjau panašia tema kitame įraše, bet mėgstu juos taip stipriai, kad nusprendžiau parašyti apie tai atskirą straipsnį. Atrodo mažas paprastas daiktas. Nieko ypatingo. Tikriausiai kiekvienas tokiais rašė arba nors laikė tokį rašiklį rankose. Matėme juos tai tikrai visi. Filmuose, reklamoje arba net vaikų filmukuose. Rašaliniai rašikliai. Aš į juos žiūriu visiškai kitu kampu. Man tai yra kažkas neįprasto. Tai daiktas kuris turi labai sudėtingą gamybos procesą. Tai įrankis turintis daug detalių. Jis yra pastebimas. Pas mane kiekvienas rašiklis turi savo istoriją ir paskirtį. Apie tai ir papasakosiu.

Susipažinau su šita rašymo priemone dar mokykloje. Tada rašyti tiesiog reikėjo. Visi mes to labai nemėgdavome. Tad bandėme kažkaip tą procesą paįvairinti. Atnešdavome pačių įvairiausių rašiklių. Tame tarpe buvo ir rašaliniai, su plunksna. Aš irgi kelis tokius turėjau. Man jie labai patikdavo. Dažnai rašydavau ir net piešdavau su tokiais namuose. Tais laikais man tai tiesiog patikdavo ir aš to negalėjau paaiškinti. Tiesiog smagus užsiėmimas.

Bėgo laikas…

Kolegija. Grafinis dizainas, piešimas, kaligrafija. Būtent tada aš gerai pasiterliojau rašaluose. Man labai patikdavo kaligrafijos paskaitos. Plunksnos, rašaliniai rašikliai, tušas, rapitografai, rašalai, teptukai, įvairiausi popieriaus tipai – išmėginau turbūt viską. Greičiausiai daug kas pasiliko galvoje būtent iš tų laikų. Po studijų daug dėmesio skirdavau įvairiems retiems (unikaliems) daiktams. Kažką bandžiau kolekcionuoti, kažkuo tiesiog domėjausi. Bėgo laikas, pasąmoninėje greičiausiai vyko dideli darbai.

Vertybės

Jau dirbdamas reklamos ir marketingo srityje labai pamėgau užrašų knygas. Dėjau nemažai pastangų, kad užrašai atrodytų tvarkingai. Pradėjau naudoti brangesnius rašiklius. Pakeičiau nemažai darboviečių. Daug kas gyvenime keitėsi, tačiau senamadiškas užrašų knygų rašymas liko. Pradėjau jausti naudą iš savo užrašų. Vėliau paverčiau tai dar ir dideliu malonumu. Prasidėjo kolekcionavimas. Detalės, smulkmenos, informacijos paieškos. Rašikliai tapo dar vienu pomėgiu.

Dabar mano kolekcija smarkiai auga. Kaip ir minėjau – pradėjau visiškai kitaip į tuos dalykus žiūrėti. Susiformavo visiškai kita daikto vertė. Negaliu pasakyti, kad visi mano rašikliai labai brangūs. Bet be kainos jie dar turi ir kitą vertę. Ta vertė žinoma turbūt man vienam.

Kiekvienas rašiklis turi savo paskirtį. Vienais rašau kasdien, kitais – tik tam tikrus užrašus. Trečia kategorija – naudojama darbe. Yra keli išskirtiniai. Jais pasirašau svarbius dokumentus. Savotiškas žaidimas, bet tai yra velniškai malonu. Kaip ir minėjau – yra ir istorijos. Kiekvienas turi savo. Kaip atsirado, kiek yra parašęs, kokie dokumentai juo buvo pasirašyti. Atrodo smulkmenos, bet man jos yra svarbios.

Daug rašiklių esu padovanojęs. Tie kas gavo tokias dovanas – pradėjo rašyti užrašus. Kaupti idėjas ir planuoti dienas brangiuose užrašų knygose. Turbūt kažkas tame yra gero. Labai malonu kai tavo mintis palaiko kiti. Tikiuosi dar ne vieną rašiklį padovanosiu. Tegul ir kitiems jie atneša tokį pat malonumą, kokį jaučiu aš.

Gražus, pastebimas, unikalus daiktas. Rimtas rašymo įrankis. Turintis daug detalių ir kokybiškai sukonstruotas. Blizgantis ir sunkus. Reikalaujantis ypatingos priežiūros. Skirtas ne kiekvienam. Rašalinis rašiklis…

Medžiaga ir nuotraukos: Andrej Galin

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *