Rytoj bus nauja diena…

Rytoj bus nauja diena ir ją reikės gyventi. Virusai, ligos, bėdos – visada buvo ir bus. Pamatėm situaciją, padarėm išvadas, tyliai pagalvojom ir… Nusiraminam. Reikia suprasti tai, kad galvodami nuolat apie tas visas problemas – geriau sau tikrai nepadarysime. Kaip sakoma – visos mūsų ligos nuo nervų. Tad nežiūrint į visą tą situaciją su COVID-19 ir visomis jo pasekmėmis – kviečiu likti blaivaus ir šviesaus proto. Su mumis mūsų „angelai sargai“ – daktarai ir visuomenės sveikatos specialistai. Tiesiog tegul kiekvienas daro savo darbą. P.S.: Dėkui Lukui Bartkui už nuotraukas.

Nusiraminkite

Taip, parduotuvėse trūksta produktų. Taip, gal nėra būtent to ką mes mėgstate. Paieškokite tos prekės kitose vietose ar pakeiskite kažkuo kitu. Patikėkite manimi – dar yra maisto. Tikrai nemažai. Sutinku, kad visi tie vaizdai su tuščiomis lentynomis gąsdina, bet mechanizmas jau yra paleistas ir jis veikia. Mes esame viso proceso pagrindiniai dalyviai ir turime jame kažkaip suktis. Svarbiausias dalykas – ramybė. Pragyvensim.

Atsiminkite, kad mūsų smegenys – labai stiprus dalykas. Yra tokių žmonių, kurie atėję į parduotuvę pamato kosėjantį žmogų – pradeda net kasytis. Baimė kurią mes auginame savyje – kartais yra stipresnė už visas įmanomas ligas. Pradedate jausti baimę – išjunkite televizorių (radiją ar kompiuterį)…

Jeigu vistiek baisu

Kaip ir minėjau aukščiau – nekankinkite savęs didžiuliais informacijos kiekiais. Ypač tokia informacija, kuri sklinda dabar. Ji yra tikrai „neskani“. Stebėti situaciją reikia, bet tik tiek kiek to reikia iš tikrųjų. Kitaip tiesiog save „užnuodysite“ ir nuo to kentės Jūsų normali (adekvati) kasdieninė veikla.

Jeigu jaučiate baimę – laikinai išjunkite visus informacinius kanalus ir atsipalaiduokite. Pabūkite su šeima ar draugais. Nereikia didelių kompanijų. Savaime suprantama, kad dabar ir nepatartina. Tik savi, patys artimiausi ir sveiki žmonės. Taip pat galima išeiti ir į lauką. Ten yra taip pat saugu. Parkas ar miškas – padės prasiblaškyti. Tiesiog pasistenkite nekontaktuoti su kitais ir viskas bus gerai. Kitais žodžiais – pakeiskite veiklos tipą. Baikit save kankinti.

Ko ieškote tą ir randate

2020.03.15. dieną, mano vienas geras pažįstamas pasidalino Vilniaus miesto centro nuotraukomis. Nuotraukos buvo padarytos 2020.03.14. dieną. Visą nuotraukų seriją (kolekciją) jis pavadino „Korona Vilnius“.  Tą straipsnį su jame patalpinta galerija peržiūrėjo virš 1300 žmonių! Ką visa tai reiškia? Žmonės to nori. Jie to ieško ir jie tai suranda. Suranda ir dalinasi su kitais. Kažkur minėjau, kad informacija apie šitą virusą plinta žymiai greičiau negu jis pats. Žaibišku greičiu…

Kokia yra mintis? Nustokite ieškot. Kažkokius labai svarbius momentus sužinosite savaime. Taip, sutinku – domėtis reikia. Tačiau vėl pasikartosiu – tik tiek kiek reikia iš tikrųjų. Kartais mes taip mėgstam sau pridaryti bėdų. Realiai – ten kur jų nėra…

Vertybės

Dabar yra labai geras metas peržiūrėti savo vertybių sistemą. Dabar yra tas laikas, kai daug kas keičiasi. Patikėkite manimi – dar nemažai visko pasikeis. Byra didelė sistema. Gal ir netobulai veikianti, bet veikianti. Nieko nenoriu kaltinti. Žinau tik vieną dalyką – liks randų. Grįžtant prie vertybių – galiu pasakyti, kad dauguma jau turbūt suprato – koks yra brangus tas resursas vardu „sveikata“. Informacija slegia. Kas yra tikra ir kas ne – sunku suprasti. Kiekvienas žmogus visus tuos dalykus mato savaip. Tačiau esmė lieka viena – saugokite save ir savo šeimą.

Skirkite laiko artimiems, padėkite jiems. Bendraukime su draugais ir bendradarbiais šiltai. Suprantama, kad visi mes skirtingi. Tačiau visi mes lygūs ir visų mūsų gyvenimas baigsis tuo pačiu. Nereikia nieko įrodinėti. Nereikia lipti iš odos dėl kažkokių smulkmenų. Tiesiog pasistenkime išlikti žmonėmis. Egoizmas mus pražudys.

Padarykite kažką naudingo…

Apibendrinant noriu pasakyti, kad kiekvienas žmogus yra svarbus. Kiekvienas kažką daro. Kartais mes elgiamės ne visai adekvačiai, patys sau prieštaraujam, klystam. Tačiau mes visi esame reikalingi. Kažkas – kažkam. Tad darykime kažką reikalingo. Darykime žmonėms ir dėl žmonių.

Medžiaga: Andrej Galin. Nuotraukos: Lukas Bartkus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *