Vanduo viską nuplaus

Vanduo viską nuplaus. Mano vonios kambarys – mano bažnyčia. Būtent taip vadinu šitą vietą. Vonia – tai savotiškas ritualas. Į vonios kambarį ateini pavargęs, su sunkiomis mintimis ir noru viską nuplauti. Ten lieki pats su savimi. Paleidus karštą vandenį – prasideda stebuklai. Procesas. Po vonios – tu visiškai kitas žmogus. Pasakoju savo asmeninius pojūčius. Kiekvienam savi malonumai. Tačiau man – tai kažkas neįprasto. Gerai. Grįžkime į žemę ir panagrinėkime faktus.

Tegul liejasi vanduo

1 vonia (seansas) – tai trečdalis kubo karšto vandens. Skaičiavimas labai preliminarus. Čia sudedu vonios paruošimą (plovimą), lengvą dušą prieš pačią vonią, patį vonios seansą ir dušą po vonios. Atsižvelgiant į dabartinę karšto vandens kainą, viso malonumo vertė – 1,5 euro. Suapvalinus – 2 eurai. Dabar pagalvokime kiek mes visko gauname už tuos 2 eurus. Nereikia gailėti vandens.

Svarbūs dalykai

Pačia geriausia vandens temperatūra – 38–42 laipsniai. Karštesnis vanduo jus tiesiog išsekins. Nors pats aš labai mėgstu labai karštas vonias. Pildamas vandenį palaipsniui didinu temperatūrą. Negalima gulėti vonioje pilnu skrandžiu, iškart pavalgius. Maudomasi arba prieš valgį, arba 1,5–2 valandos po jo. Po karštos vonios dera trumpam palįsti po vėsiu dušu.

Nauda

Vandens slėgis padeda pašalinti šlakus ir išvalo visus jungiamuosius audinius. Vanduo fiziškai spaudžia kūną, o tai pagerina širdies darbą. Gerėja medžiagų apykaita. Vonia teigiamai veikia kraujagyslių sistemą. Panardinimas į vandenį gali sumažinti skausmą ir uždegimą. Vonia nuramina, sumažina stresą ir nerimą, pagerina nuotaiką.

Karštas vanduo padeda atsipalaiduoti kūnui, o tai yra būtina sveikam miegui. Kai įtemptas kūnas leidžiasi į šiltą vonią, karštas vanduo padidina jo temperatūrą ir pašalina raumenų nuovargį. Karštos vonios privalumai yra neįkainojami tiems, kurie nori atsipalaiduoti darbo dienos pabaigoje ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai.

Gimsta idėjos

Greičiausiai tas yra susiję su pagerinta kraujotaka. Vonioje pradeda dirbti galva. Smegenys generuoja tikrus „perlus“. Gulėdamas vonioje dažnai kažką užsirašau. Vėliau mintis iš juodraščių perkeliu į užrašų knygas. Labai dažnai tokios „šlapios“ mintys tampa straipsniais arba kažkokiomis kitomis medžiagomis. Vonia – tai vieta kur mąstau ramiai, neskubant. Karštas vanduo man padeda susikoncentruoti.

Vanduo viską nuplaus…

Vieną momentą norėčiau išskirti. Tai veido plovimas karštu vandenimi. Netikiu stebuklais ir kitais panašiais dalykais, bet būtent tas veiksmas nuplauna visas mano negatyvias mintis. Vėl gi – dalinuosi savo patirtimi. Man tas dalykas daug reiškia, nes daug duoda. Nusiprausiu veidą pačioje vonios seanso pradžioje. Procesą kartoju kelis kartus. Labai stipriai įtrinu vandenį, masažuoju visą veidą.

Kažkas yra šitame veiksme. Kai stipriai pavargstame – dažnai patriname veidą delnais. Tas tarsi atgaivina, suteikia jėgų. Kada nors matėte kaip musulmonai po maldos nušluosto rankomis veidą? Man labai patinka tai ką jie daro. Patinka tai – kaip jie tai daro. Jeigu nesigilinti į detales – taip jie priima Alacho palaiminimą, kurį gauna į savo delnus. Yra rašoma taip: „Visagalis dosnus ir jokiu būdu nepalieka tuščių rankų, kurios kreipiasi į Jį“. Pats dievu netikiu, tačiau daug ką įdomaus galima pamatyti vienoje ar kitoje religijoje. Daug kuo galima sėkmingai naudotis.

Reziume

Kaip ir minėjau – kiekvienam savo. Savo malonumai, savo mintys ir užsiėmimai. Tačiau vonia – malonumas prieinamas turbūt kiekvienam. Tuo labiau – labai nebrangus malonumas. Naudingas sveikatai. Kūnui ir protui. Tad negailėkime vandens. Tegul vanduo liejasi. Jeigu mes jo turime, tai kodėl nepasinaudoti. Vanduo viską nuplaus. Išvalys. Atpalaiduos…

Medžiaga: Andrej Galin. Nuotraukos: Sourav Mishra ir Burst Pexels.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *