Vyro ir moters santykiai

Vyro ir moters santykiai – tai tema skambanti visur ir visada. Kažkam šita tema yra skaudi, o kažkam įdomi ir kelianti šypseną. Šitame straipsnyje pamėginsiu pateikti savotišką „laimės instrukciją“. Papasakosiu apie tai, kas tikrai veikia. Noriu pabrėžti, kad tas veikia ne man vienam. Mačiau nemažai porų, kurios vadovaujasi būtent tokiu principu. Dauguma jų – daro tą natūraliai, savaime. Tiesiog jie buvo taip išauklėti. Kitaip sakant – augo atitinkamoje aplinkoje. Kita dalis – iš patirties supranta kaip viskas veikia ir stengiasi tuo vadovautis. Reziumuojant – ir tie ir kiti labai gerai sutaria. Tiesiog vieni turėjo tą informaciją nuo pat vaikystės, o kiti ją įgijo. Blogiausiai yra tiems, kas nežino savo vaidmens. Būtent apie tai toliau ir eis kalba.

Vyro ir moters vaidmenys

Moterys ir vyrai skiriasi. Manau, kad to fakto nedetalizuosime. Tačiau taip jau yra, kad šitame pasaulyje viskas labai gerai subalansuota. Kitaip sakant, kiekvienas daiktas turi savo paskirtį ir kiekviena būtybė turi savo vaidmenį. Plaktukas kala vinis, pirštines maunamės ant rankų, vilkai valgo zuikius, moterys būna moterimis, o vyrai – vyrais. Dabar pabandome įsivaizduoti viską atvirkščiai. Plaktuką bandome įkalti su vinimis, mauname rankas ant pirštinių, zuikiai elgiasi kaip vilkai, o vilkai – kaip zuikiai. Siaubas! Tik košmaruose tokie dalykai įmanomi. Tas pats yra su vyru ir moterimi. Vyras turi būti vyru, o moteris – moterimi. Vienas kitą turime papildyti ir jokiais būdais negalima keistis vaidmenimis. Kaip tą suprasti?…

Moters vaidmuo

Moteris yra trapi, švelni ir labai jautri. Ji neturi „gelbėti pasaulio“ ir galvoti kaip namo „partempti mamutą“. Ji neturi sukti varžtų ir projektuoti kosminių laivų. Viskas tai yra vyrų darbas. Pavyzdžių yra daug, bet esmė – viena. Jeigu Jūs bandote atlikti vyro darbą – kam Jums tada jis reikalingas? Moteris neturi galvoti kaip ir kur gauti pinigų. Tai vyrų galvos skausmas. Apsaugoti, aprūpinti ir būti šalia kai to reikia.

Lygios teisės? Kiek aš pastebėjau – dėl jų kovoja vien vienišos moterys. Jeigu dalis jų bendrauja su vyrais – labai jiems (vyrams) užjaučiu. Tokie atvejai yra labai sunkūs. Gali būti ir taip, kad tie vyrai yra ne visai vyrai. Toms, kurios kovoja už lygias teises – kažko trūksta. Ir tikrai ne asfalto klojimo darbų, įmonių valdymo ir raketų projektavimo. Dažniausiai – tiesiog šilumos ir supratingumo.

Moterims priklauso šeima, jausmai ir namai. Tai ne „raketų mokslas“. Noriu iš anksto atsiprašyti, bet moterims nereikia galvoti. Kuo daugiau Jūs (moterys) galvojate – tuo sudėtingiau yra vyrams. Jūsų logika vyrams yra sunkiai suprantama. Vyrams nepatinka „ponios profesorės“. Tai nereiškia, kad moterys turi būti visiškai be smegenų. Tiesiog leiskite vyrams priimti sprendimus. Taip netinka? Atskleisiu mažą paslaptį. Sugalvokite sprendimus ir duokite vyrui pasirinkti. Sumodeliuokite Jums priimtinus sprendimus, ateikite pas vyrą ir kaip nekalta mergaitė švelniai paklauskite jo nuomonės. Tiesiog leiskite šalia esančiam vyrui pajausti, kad jis yra Jums reikalingas. Patikėkite – sėkmė garantuota.

Vyro vaidmuo

Jeigu moteris šalia esančiam vyrui leidžia pasijausti „šeimos galva“ – jos gyvenimas keičiasi. Tačiau su viena sąlyga. Vyras turi pajausti, kad jis yra atsakingas. Jis turi suvokti, kad būtent jis priima sprendimus. Moteris turi būti žmona, drauge ir meiluže vienu metu. Jeigu moteris pilnai atlieka savo vaidmenį – schema turi veikti. Jeigu ne – reiškia problema gali būti vyro pusėje.

Ne vien moteris turi būti „paauksuota“. Toliau tekstas adresuojamas vyrams. Jeigu šalia mūsų yra trapi, švelni ir jausminga „ji“ – būkime vyrais. Prašo padėti – padėk. Neprašo padėti – vistiek padėk. Išklausyk! Neįdomu? – Pakentėk, pamėgink suprasti. Jos kartais šneka nesąmones. Kitaip sakant – „važinėja per ausis“ pilnu pajėgumu. Bet joms to reikia. Jos neįsivaizduoja gyvenimo kitaip. Kaip ir minėjau – jos yra jautrios. Moterims yra labai sunku valdyti emocijas.

Abipusė pagarba ir vienas kito supratimas – didelis darbas. Tačiau be darbo nieko nebus. Reikia išmokti būti labai švelniam. Apie moteris sukurta begalybė linksmų istorijų ir anekdotų. Noriu pasakyti, kad viskas tas yra „nulaižyta“ ir realių situacijų. Tai yra realybė. Tad lengva tikrai nebus. Taip pat yra labai gera frazė skirta vyrams: „Automobilį ir moterį vyras išsirenka pats“. Tad ką išsirinkote – su tuo ir gyvensite. Nereikia žliumbti, kad ji yra visiškai „trenkta“ ir nieko nesupranta. Čia vienas iš dviejų. Ja kažkas pakeitė iki tavęs arba tų pats ją pakeitei. Jeigu ją kažkas pakeitė iki tavęs – vėl yra pasirinkimas. Pirmas variantas – sunkus darbas ir pastangos. Antras variantas – ji skirta ne tau.

Elgesio modeliai

Visi mes mėgstame pavyzdžius. Mums reikia įrodymų ir konkretaus vaizdo, kad viską suprasti. Pamėginsiu pavaizduoti kelias skirtingas situacijas. Pamėginkime įsivaizduoti. Šeima, vakaras, jis ir ji…

Žmona sėdi kambaryje ir bando sutaisyti televizoriaus pultą, kurį netyčia numetė ant grindų. Kadangi tai yra ne jos darbas – savaime aišku, kad pultelio remonto darbai jai sunkiai gaunasi. Tačiau ji nepasiduoda ir bando viską sutvarkyti pati. Pyksta, keikiasi, krapšto kažką ko aplamai nereikia krapštyti. Ką tuo metu jaučia vyras? – Jis pyksta. Dažniausiai karas prasideda nuo frazės: „Duok čia, tu nieko ten pati nesutvarkysi!“. Toliau – „liejasi kraujas“ ir pora miega atskirai…

Ką moteris įrodė? Nieko. Davė suprasti vyrui, kad jis nieko nesugeba. Parodė savo nepasitikėjimą ir grubumą. Santykiai? Kokie santykiai? Toliau – antras modelis. Teisingas.

Žmona netyčia numetė pultelį ant grindų. Kaip ir pirmam variante – jis išsibarstė. Tolimesni jos veiksmai – surinkti visas dalis į vieną krūvą ir su nekaltos mergaitės akutėmis paduoti jas vyrui. „Brangusis, aš netyčia numečiau pultelį. Aš tokia neatsargi. Nepyk. Gal galėtum man su tuo padėti?“. Duodu garantija – vyras pasijaus geriausiu pasaulyje meistru ir per kelias minutes sutvarkys pultą. Tada išrietęs nugarą, išdidžiai nueis tvarkytis savo reikalų. Jis bus laimingas, kad tai padarė jis. Jis jausis reikalingas.

Reziume

Nereikia stengtis kažką įrodinėti. Tiesiog darykite gerus darbus. Vyras turi būti vyru, o moteris – moterimi. Palaikykite vyro pomėgius, leiskite jam išleisti nedidelę pinigų sumą naujam „žaisliukui“. Pasėdėkite su juo tyliai šalia, kai jam sunku. Tapkite jam meiluže kai jam to reikia. Tas irgi svarbu. Nesistebėkite. Kai priėmėte sprendimą gyventi kartu – Jūs puikiai žinojote, kad lovoje tikrai ne „šaškėm“ žaisite.

Vyras turi būti stiprus. Suprasti, kad šalia jo yra moteris. Jai reikia žodžių ir švelnumo. Ji nori matyti Jūs šalia. Ji nori pasitikėti, būti suprasta. Vyras turi atsakyti už savo veiksmus. Jis turi priimti sprendimus. Dar vienas svarbus dalykas – tai rankos. Išmokite laikyti plaktuką ir kalti vinis. Juk Jūs esate vyras. Patys paprasčiausi buitiniai dalykai ir smulkūs remontai – būtinybė. Technika – tai vyrų sritis. Net jeigu Jūs esate sėkmingiausias verslininkas – Jūs privalote mokėti dirbti ir rankomis. Jūs jėga ir energija. Moterys nemėgsta „skudurų“ ir „niurzgų“.

Atrodo viskas yra paprasta. Tačiau kai viskas atrodo labai paprasta – iš tikrųjų yra sudėtinga. Kai atrodo sudėtinga – realybėje viskas paprasta. Tiesiog būkime savo vietose ir darykime savo darbus. Linkiu sėkmės ir stiprybės.

Jeigu turite įdomių minčių – susisiekite su manimi. Pasidalinkite. Pasvarstysime kartu. Paštas: info@realybe.lt

Medžiaga: Andrej Galin. Pagrindinė nuotrauka: freestocks.org Pexels, kitos nuotraukos: Pixabay.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *