Zeitgeist / Laiko dvasia. Mintys garsiai

Vakar bandžiau nufilmuoti keletą video medžiagų. Nepavyko. Naudojau kameros vidinį mikrofoną. Visas medžiagas sugadinau. Lauke buvo vėjas. Garso kokybė gavosi bloga. Vietomis tekstas buvo neįskaitomas. Todėl nusprendžiau medžiagas perdaryti. Reikia spręsti šitą problemą. Dabar dažniau filmuosiu lauke – tad reikia pasirūpinti geru garsu. Laukiu kol atvyks prisegamas kondensatorinis mikrofonas. Tada „šausim“ gerų ir kokybiškų dalykų. Tad per šitas išeigines nusprendžiau pailsėti. Kitaip pasakius – suplanavau „sofos smaugimą“. Kartais reikia (nors tai ir ne mano stilius). Netyčia pasitaikė filmas „Zeitgeist“ (nuorodos žemiau). Jis turi 3 dalis. Būtent apie jį toliau ir pasikalbėsime.

Zeitgeist. Tiesa ar melas?

Tiesa ar ne? Ar taip yra iš tikrųjų? Kokia yra realybė? Turbūt pats pirmiausias klausimas, kuris formuojasi galvoje. Nežinau. Kiekvienas renkasi pats sau. Kiekvienas tiki tuo kuo nori tikėti. Kiek kainuoja tiesa? Kokia jos vertė?… Tiesa kainuoja lygiai tiek, kiek žmonių ją norės pakartoti. Sunku visą tą tiesą surasti tokiame informacijos kiekyje. Tad kaip ir minėjau aukščiau – pažiūrėję video medžiagas galite suformuoti savo nuomonę. Kaip tą padariau aš…

Ką apie tai manau aš?

Daug kas kelia įtarimų. Kaip ir bet kokia kita medžiaga – joje bus ir teigiamų ir neigiamų dalykų. Ką apie viską tai manau aš? Kadangi surašiau apie tai apžvalgą – reiškia, kad pagrinde medžiagos man patiko. Dėl religijos, kaip Jus greičiausiai žinote, turiu savo nuomonę. Mano nuomonė apie religiją dalinai sutampa su filmo mintimis. Tačiau filme naudojamas labai keistas „žvaigždžių“ paaiškinimas, apie kurį girdėjau pirmą kartą. Keista, bet tiek to.

Labiausiai man patiko filmų „ekonominė“ (materialinė) dalis. Apie valdžią, pinigus ir vergystę. Šitas vietas taip pat reikia stipriai filtruoti (daug pasakojama apie Ameriką), tačiau filmuose pamačiau daug dalykų su kuriais sutinku. Turiu omeny tai, kad materialinės vertybės mus stipriai įdarbina (įpareigoja). Įdarbina – tai dar gali ir normalu. Sunkiai įsivaizduoju savo gyvenimą be tam tikrų materialinių dalykų. Būkime realistais – neįmanoma to visko pilnai atsisakyti ir gyventi be to. Taip pat nelabai įsivaizduoju kažkokios kitos sistemos. Žmonės priprato, žmonės to nori, žmonėms to reikia. Tačiau kai viskas tas pereina į vergystės lygį – tai jau tikrai nesmagu.

Apibendrinimas

Dalinuosi šitomis video medžiagomis tam, kad kiekvienas galėtų apie kažką pagalvoti. Kiekvienas gali suformuoti sau tam tikras išvadas. Nebūtinai apie tai kas yra rodoma ir pasakojama filmuose. Tai gali būti tiesiog savotiška informacija palyginimui. Šitos video medžiagos – geras impulsas „perkratyti“ savo vertybių sistemą.

Toliau – video medžiagos. 1, 2 ir 3 dalys (RUS/LT kalbos).

Zeitgeist / Laiko dvasia – 1 dalis 2007m (LT)

Zeitgeist / Laiko dvasia – 2 dalis 2008m (LT)

Zeitgeist / Laiko dvasia – 3 dalis 2011m (LT)

Zeitgeist / Laiko dvasia – 1 dalis 2007m (RUS)

Zeitgeist / Laiko dvasia – 2 dalis 2008m (RUS)

Zeitgeist / Laiko dvasia – 3 dalis 2011m (RUS)

P.S.: Jeigu viena iš aukščiau pateiktų nuorodų neveikia arba buvo ištrinta iš originalaus šaltinio – kreipkitės paštu, pasidalinsiu. Turiu viską išsaugojęs. Jeigu turite klausimų – susisiekite su manimi elektroniniu paštu: info@realybe.lt.

Medžiaga: Andrej Galin. Video: Įvairūs YouTube šaltiniai. Nuotraukos: Pixabay Pexels.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *