Žmonės keičiasi

Bėga laikas ir žmonės keičiasi. Keičiasi aplinka – keičiamės ir mes patys. Taip pat mes galime įtakoti ir pačią aplinką. Savotiškas eismas ratu. Šitas straipsnis – tai mano įgarsintos „klaidžiojančios“ mintys. Nieko ypatingo. Tačiau kai matau kaip būtent viskas keičiasi, norisi apie tai parašyti. Ateina tokie momentai, kai tiesiog sunku tylėti. Nors ir žinau, kad mano (kaip vieno žmogaus) įgarsintos mintys nieko nepakeis. Šitame straipsnyje yra daug gylių minčių ir esmės tarp eilučių, tad medžiaga gali atrodyti keistokai. Daug lygiagrečių minčių yra parašyta mano straipsnyje apie dovanas. Siūlau perskaityti ir jį. Manau tas tik pastiprins toliau pateiktos medžiagos supratimą. Grįžtam prie esmės. Apie ką aš noriu pasikalbėti? Kas keičia žmones ir kaip jie keičiasi?…

Materialinės vertybės

Kai žmogaus gyvenime atsiranda daugiau materialinių dalykų ir keičiasi jo statusas (sluoksnis) – žmogus pamiršta kuo jis buvo anksčiau. Yra įvairių situacijų, bet būtent šitą modelį tenka stebėti labai dažnai. Žmogus kyla karjeros laiptais, gerai parduoda palikimą ar kitais būdais gauna „pinigo“ ir nuo to momento pradeda rodyti kitiems koks jis yra ypatingas. Kodėl? Kas keičiasi?…

Turėti pinigus (turtą) kaip tikslų siekimo priemonę – yra gerai. Tačiau tą dalyką reikia teisingai suvokti. Galima turėti ir turėti reikia. Jokiais būdais nenoriu pasakyti, kad pinigai yra „blogis“. Atvirkščiai – tai yra Jūsų proto ir darbų „veidrodis“. Tiesiog reikia mokėti tuo resursu naudotis. Mokėti tylėti ir tyliai džiaugtis savo rezultatais. Informacija apie Jūsų materialinę padėtį turi pasiekti tik reikalingus žmones. Esmė yra tame, kad kitiems žmonėms (jeigu jie yra Jums svarbūs) turite išlikti toks pats koks ir buvote. Turiu omeny bendravimą ir elgesį. Jeigu žmogus yra svarbus – pasistenkite nebadyti jam akių brangiais daiktais, pareigomis arba statusu. Tačiau tam tikrais momentais galimas ir visiškai prieštaraujantis aukščiau pateiktai informacijai veiksmas.

Duokite jiems tai ko jie nori

Duokite žmonėms tai ko jie nori. Kartais reikia pasielgti ir taip. Tai turbūt pati linksmiausia dalis. Negalėjau jos praleisti. Toliau papasakosiu būtent apie tą momentą, kada kaip tik yra linksma parodyti savo statusą, pareigas ir turtus. Gal ne tiesioginėje formoje, gal net kažkiek iškreiptoje negu yra realybėje. Tokį ėjimą linksma panaudoti tada kai žmonės tiesiog „lenda“ į Jūsų piniginę. Jeigu jie nori gauti skaičius – duokite juos. Tik užkelkite 10 kart. Tokie žmonės labai dažnai atkrenta savaime kaip siurbėlės. Tačiau yra tikimybė, kad ilgai kankins klausimais. Jeigu vis domisi ir klausinėja Jūsų kaip jiems tapti milijonieriais – „šerkite“ tokius išpūsta informacija tol, kol neatkris savaime…

Juokai juokais, bet viskas priklauso nuo situacijos ir žmogaus. Tokį „pokštą“ reikia taikyti atsakingai. Nepamirškime, kad skleidžiama informacija yra nesustabdoma. Tad lieku prie tos minties, kad reikia išlikti žmogumi. Jeigu norime bendrauti su visais – nekutenkime jiems pavydo jausmo. Jis yra labai stiprus.

Kitų žmonių įtaka

Žmogų keičia materialinės vertybės. Statusas, pareigos, pinigai, socialinis sluoksnis – labai stiprus dalykai, kurie saldžiai kutena kiekvieno žmogaus vidinį „AŠ“. Visiems norisi pabrėžti savo svarbumą ir papasakoti apie savo išskirtinį vaidmenį šitame pasaulyje. Viskas yra suprantama ir tai yra normalu. Žmogaus materialinė dalis eksponentiškai išpučia jo egoizmą. Nuo to niekur nedingsi, taip jau yra. Tokia yra realybė.

Iš visų aukščiau paminėtų dalykų galima išskirti žmogaus statusą (pareigas) arba taip vadinamą sluoksnį. Tie dalykai yra susiję ne tik su materialinėmis vertybėmis, bet ir su kitais žmonėmis. Kitaip išsireiškus – tai yra mūsų aplinka. Ką aš noriu pasakyti? – Žmonės keičia vieni kitus. Mes įtakojame kitus skleisdami informaciją. Dažnai sakome, kad žmonės keičiasi. Tačiau mes pamirštame, kad mes patys juos ir keičiame.

Savo straipsniuose dažnai nagrinėju du priešingus dalykus. Altruizmą ir egocentrizmą. Vėl matau, kad grįžtu prie to paties. Straipsnyje apie vienatvę skambėjo ta pati tematika. Taip pat apie tą patį rašiau ir savo pamąstymuose apie žmogiškumą. Vidutinio taško tarp juodo ir balto buvo ieškota ir straipsnyje pavadinimu „Visiems neįtiksi“. Ką aš noriu tuo pasakyti?…

Mes dažnai sakome, kad žmonės keičiasi. Tačiau prieš tai pasakant verta pamąstyti apie patį save. Tiesiog paklausti savęs: „Ką aš keičiu? Kaip keičiuosi aš pats? Ką aš darau, kad kažką pakeisti?“… Mes dažnai matome neigiamus dalykus kitur, bet ne savyje.

Žmonės keičiasi

Kažkada senai galvojau, kad gyvename tam, kad mums patiems būtų įdomu ir gera. Vertybių suvokimas buvo visiškai kitoks. Dabar tas viskas net juoką kelia. Tačiau žmonės keičiasi. Pasikrapščiau savyje. Pakeičiau savo nuomonę. Šiuo metu didžiausias mano susidomėjimas – tai balansas tarp egocentrizmo ir altruizmo. Neįmanoma pilnai pereiti į vieną arba į kitą pusę ir likti laimingam. Išgaudyti tą vidutinę poziciją yra labai sunku. Visi stengiasi kalbėti apie altruizmą ir gelbėti pasaulį, bet tai yra neįmanoma. Realybė yra visai kitokia.

Žmogų keičia aplinka, materialiniai dalykai ir laikas. Tačiau viskas tai tik savotiška upės srovė, kurioje mes plaukiam. Jeigu toje srovėje tiesiog plaukti – nežinia kur atsidursime. Reikia imtis veiksmų pačiam. Tiesiog reikia nugalėti baimes ir keistis pačiam.

Medžiaga: Andrej Galin. Nuotraukos: Matheus Viana Pexels

One thought on “Žmonės keičiasi

  1. internetu:

    keičiasi, bet tik tada kai patys to nori. gali stengtis dėl savęs, gali stengtis dėl kito. pvz mano draugas nenorejo eksperimentuoti lovos reikaluose, sake jo netraukia… paprasiau pabandyti zaislus viena karta del manes, pabande, persilauze, dabar ir pats imasi iniciatyvos kazka nupirkti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.